PUBLICATIONS

Szymon Brodziak & Oskar Zięta – Artists vs.Covid – 19 / LA VIE
Oskar Zięta, born in 1975 and Szymon Brodziak, born in 1979. Designer and Photographer. Zieta Prozessdesign based in Wrocław and (...)
34. MAYFAIR – TARGOWISKO PRÓŻNOŚCI / LA VIE
You will find 34 Mayfair just off Grosvenor Square (with the entrance on South Audley Street), in the heart of (...)
Merry who? Mary Poppins / La Vie
Grudzień z definicji jest magiczny. Mikołajki, Boże Narodzenie, wirujące śnieżynki, czerwononose renifery i wspólnicy dobrotliwego dziadunia z srebrzystą brodą, uwijający (...)
W tym szaleństwie jest metoda / LA VIE
Wzrastając w artystycznym domu, kody kulturowe i wysokie standardy estetyczne przyswaja się przez osmozę. Bezwiednie wchłania się sztukę przez duże (...)
CZARNOKSIĘŻNIK OZ / LA VIE
Oskar Zięta – Kowal 4.0. Architekt, designer, artysta. Innowator, który w natłoku pracy, nie znalazł czasu by napawać się swoim (...)
WHAT A DISH – SEXY FISH / LA VIE
Stosunkowo nowa. Raczej droga. Zdecydowanie spektakularna. Trzy zdania, które nic nie mówią. Tutaj potrzebna jest dłuższa historia. Chcecie zjeść Londyn, (...)
WYWIAD Z SZYMONEM BRODZIAKIEM / LA VIE
Szymon Brodziak, rocznik 79, dał się poznać światu jako autor sesji fotograficznych, które pomimo monochromatycznego upodobania do czerni i bieli, (...)
SIWY DYM(EK) – WYWIAD Z EWELINĄ DYMEK / LA VIE
Etos pracy i dyscypliny wyniosła z domu rodzinnego, chociaż jako freelancer może hasać na długiej smyczy nielimitowanych godzin. Zakochana w (...)
BARDZIEJ ZIELONE NIE BĘDZIE / LA VIE
Z Camillą Fayed twórczynią Farmacy w Londynie rozmawiają Magda Maskiewicz i Małgorzata Bujalska. Pytanie o to, czy właścicielka jednej z (...)
FARMACY – WEGEZAGADKA / LA VIE
FARMACY w Londynie to jedno z tych miejsc, dzięki któremu ulice w porze lunchu pustoszeją. Między 13 a 14 środek (...)
WYWIAD Z JACKIEM VETTRIANO / LA VIE
To zdanie powtarzał mu ojciec w czasach, gdy nastoletni Jack bladym świtem wysuwał stopę z łóżka, które dzielił z bratem, (...)
HARMONIA JEST KOBIETĄ / MINT
Na progu dorosłości porwał ją rwący nurt kariery, który wiódł ją przez międzynarodowe wybiegi projektantów mody, świat muzycznych klipów i (...)
WYWIAD Z SANDRĄ PIWOWARCZYK / HORSE & BUSINESS
Będąc czynną zawodniczką z wieloletnim dorobkiem jeździeckim, bogatym portfolio dokonań na międzynarodowych arenach, posiadając doświadczenie reprezentantki Kadry Narodowej Polski w (...)
ŻYCIE JEST SZTUKĄ – ROZMOWA Z IRMINĄ NAZAR / MINT
European ArtEast Foundation, rozpoczęła działalność w październiku ubiegłego roku w Londynie, co zbiegło się w czasie z największymi targami sztuki (...)
VETTRIANO. MALARZ WSZYSTKICH HEDONISTÓW / MAMMAZINE
Kobieta i mężczyzna tańczący na plaży w pochmurny, wietrzny dzień. Czerwień jej sukni, czarny zarys jego smokingu, ostra rama jej (...)
KISS THE ART – ROY LICHTENSTEIN / MAMMAZINE
Szedł szybko chodnikiem, co jakiś czas przeskakując między kałużami. Ciężkie krople deszczu moczyły mu kark. Postawienie kołnierza na niewiele się (...)
SCENARIUSZ NA ŻYCIE / MAMMAZINE
My home is my castle – tak mawiają zdystansowani z natury Brytyjczycy, których tyleż nieprzemakalny, co zdawkowy uśmiech ma za (...)
DZIECKO W SZTUCE / MINT
We wrześniu ubiegłego roku po raz pierwszy w życiu odwiedziłam londyńskie muzeum Tate Modern i właśnie to, z moich spotkań (...)
BAMBOCCIONI – DZIECI MOCNO PRZETERMINOWANE
Pierwsza sekwencja mogłaby wyglądać jak kadr z włoskiej tragikomedii. Dorosły facet, na oko trzydziestokilkuletni, umiarkowanie przystojny, czyli nie z okładki (...)
FITNESS TO NIE SPORT / MAMMAZINE
W jednym z miesięczników kobiecych przeczytałam kiedyś takie oto stwierdzenie: „Fitness to nie sport. To doskonalenie siebie. Lepsza forma, dłuższy (...)
TURBO SPALANIE KOMPLEKSÓW / MAMMAZINE
Regularne treningi są koniecznością. Ku uciesze jednych i rozpaczy innych. Przychodzi taki moment w życiu każdego człowieka, w życiu kobiety (...)
CO Z TYM GREY’EM? / MAMMAZINE
Hardcorowy romans kontra oldschoolowa miłość, czyli co z tym Grey’em? Po siedmiu latach od premiery i 150 milionach sprzedanych książek, (...)
ŚLUB JAK Z BAJKI / PRESTIZTROJMIASTO.PL
W Pałacu Ciekocinko doskonale rozumiemy wagę Wielkiego Dnia. Wiemy jak sprawić, by rzeczywistość sprostała wyobrażeniom, bo to miejsce też miało swój (...)
POD DOBRĄ GWIAZDĄ / GREEN CANOE STYLE
Kaszuby to niezwykły region, nie tylko ze względu na walory turystyczne, ale również ze względu na swoją kuchnię – jej (...)
HISTORYCZNE PIĘKNO WE WSPÓŁCZESNEJ OPRAWIE / TRENDY ART OF LIVING
Takich miejsc nie ma wiele w Europie. W Polsce nie ma ich wcale. I nie spierając się o definicję luksusu, (...)
Z MIŁOŚCI DO SZTUKI ŻYCIA / VIVA!
Sandra Piwowarczyk-Bałuk ma wszystko, co sprawia, że mężczyźni mogą ją kochać, a kobiety znienawidzić. Zawodniczka o międzynarodowej renomie w dyscyplinie (...)
KISS THE ART – FRANCESCO HAYEZ / MAMMAZINE
Okruchy z rogalika wpadają jej za dekolt, a soczyste przekleństwo ciśnie się na usta. Z leżącej obok torby, wyciąga szeleszczący, (...)
PAŁAC CIEKOCINKO HOTEL RESORT & WELLNESS
Tym, co czyni Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness miejscem wyjątkowym, poza najwyższym standardem smaego obiektu, jest jego harmonijne wpisanie (...)
CO WRÓŻY IMIĘ RÓŻY? / TRENDY ART OF LIVING
Teoria Wielkiego Wybuchu (Big Bang) mówi o tym, że przeszło 13 mld lat temu, z bardzo wielkiej i gorącej osobliwości (...)