Courier 96

Piąta edycja wyjątkowego pokazu mody osób z niepełnosprawnościami, It’s My Time, która odbyła się w niedzielę 22 września br., z całą pewnością trafi na bardzo osobistą półkę ze wspomnieniami wszystkich obecnych podczas Położony 155 metrów nad powierzchnią chodnika przy ulicy Fenchurch 20 w Londynie jest najwyżej zlokalizowanym ogrodem publicznym nad Tamizą. Kultowy Sky Garden – […]

Read More

Wywiad okładkowy – Szymon Brodziak w materiale – Mój Normalny dzień Zawsze Black & White. Geniusz czarno-białej fotografii, pierwszy Polak i najmłodszy artysta zaproszony do współpracy z Helmut Newton Foundation w Berlinie, najlepszy fotograf czarno-białych kampanii reklamowych na świecie w ogniu pytań Magdaleny Maskiewicz.

Read More

Wywiad z polską ilustratorką Eweliną Dymek, mającą w swoim portfolio projekty dla Washington Post, GQ, Vanity Fair, Bank Of America, Hunter, Samsung, Alpro, etc. Autorką ilustracji okładkowej ostatniej powieści Jerzego Pilcha pt. Żółte Światło.

Read More

lip 21, 2019

Jack Vettriano

Rozmowa inna niż wszystkie. Intelektualna, emocjonalna i estetyczna uczta. Publikacja mojego wywiadu z najsłynniejszym szkockim malarzem – Jack’em Vettriano. 12 stron rozmowy z artystą, którego dzieła ma w swojej kolekcji Jack Nicholson czy Sir Alex Fergusson. Autora słynnego płótna „Singing Butler”, sprzedanego na aukcji w Londynie za 744 tys funtów. Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za […]

Read More

Z Camillą Fayed twórczynią Farmacy w Londynie rozmawiają Magda Maskiewicz i Małgorzata Bujalska.
Pytanie o to, czy właścicielka jednej z najmodniejszych wegańskich restauracji w Londynie sama przestrzega eliminacyjnej diety roślinnej, wydaje się formalnością.

Read More

PAŁAC CIEKOCINKO HOTEL RESORT & WELLNESS Tym, co czyni Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness miejscem wyjątkowym, poza najwyższym standardem smaego obiektu, jest jego harmonijne wpisanie w otaczający krajobraz. Krajobraz o niezwykłym bogactwie i potencjale, wręcz stworzonym do aktywnej eksploracji przez człowieka.

Read More

Teoria Wielkiego Wybuchu (Big Bang) mówi o tym, że przeszło 13 mld lat temu, z bardzo wielkiej i gorącej osobliwości początkowej wyłonił się Wszechświat. Moja teoria, nieco mniejszego Bang Bang, podpowiada mi z kolei, że kilka lat temu w samym sercu trzaskającego mrozem Bad Aussee, gdy w rozgwieżdżone niebo strzelały sztuczne ognie, a w belki na suficie korki od szampana, w moim mikrokosmosie też dokonywała się gigantyczna przemiana. Chociaż na efekt końcowy należało poczekać jeszcze dziewięć miesięcy.

Read More