identyfikacja wizualna

STRONY INTERNETOWE

Publikacje

05.2021

Kolory indii - benares / LA VIE

Restauracja nazwana na cześć świętego miasta Indii – BENARES (starożytne Waranasi, miasto między dwoma rzekami) – które uchodzi za miejsce na wskroś mistyczne, łączy tradycję kulinarną Indii ze śmiałą nowoczesnością.

12.2021

CZŁOWIEK UKRYTY ZA SZTUKĄ , SZTUKA KTÓRA ODKRYWA CZŁOWIEKA / LA VIE

Banksy powiedział kiedyś: „Lubię myśleć, że mam odwagę stanąć anonimowo w zachodniej demokracji i wzywać do rzeczy, w które nikt inny nie wierzy – takich jak pokój (…)

12.2021

Sky Garden Sky is not the limit / LA VIE

Położony 155 metrów nad powierzchnią chodnika przy ulicy Fenchurch 20 w Londynie jest najwyżej zlokalizowanym ogrodem publicznym nad Tamizą. 

05.2021

(nie) cały ten jazz, Natalia Lubrano / LA VIE

Od dzieciństwa w muzykalnym domu, przez wrocławską scenę hiphopową, niezliczone festiwale muzyczne w Europie, winnice w Dolinie Loary i z powrotem. 

05.2021

MIĘDZY USTAMI A BRZEGIEM FILIŻANKI / LA VIE

Najznamienitszy dom herbaty we Francji – Mariage Frères – został założony przez braci Henri i Édouarda Mariage w 1854. Ponad sto lat później, w 1983 roku, dziedzictwo to zostało przejęte przez dwóch (…)

05.2021

JAK PÓRKO / LA VIE

Krzesło Ultraleggera 1660 zdetronizowało ikoniczny projekt Gio Pontiego z 1957 roku, krzesło Superleggera. To najlżejsze krzesło świata zaprojektowane przez Oskara Ziętę w 2019 roku w odpowiedzi na wyzwanie wagi  (…)

05.2021

NIE CZYTASZ? NIE IDĘ Z TOBĄ PRZEZ ŻYCIE / LA VIE

Zaczęło się od wydania Legendy o samobójstwie Davida Vanna, która według międzynarodowej krytyki wytrzymuje porównanie z Drogą Cormaca (…)

05.2021

FLEMINGS MAYFAIR JEDZ. MIKSUJ I CZYTAJ / LA VIE

Jeden z najstarszych hoteli rodzinnych w Londynie, luksusowy butikowy hotel Flemings Mayfair został otwarty w 1851 roku i pierwotnie przekształcony (…)

05.2021

ZIĘTA & BRODZIAK – ARTYŚCI KONTA COVID-19 / LA VIE

Oskar Zięta, rocznik 1975 i Szymon Brodziak, rocznik 1979. Projektant i Fotograf. Zieta Prozessdesign z siedzibą we Wrocławiu i Brodziak (…)

05.2021

34 MAYFAIR – TARGOWISKO PRÓŻNOŚCI / LA VIE

We wnętrzach 34 Mayfair (podobnie jak w The Ivy, Sexy Fish, czy Annabel’s) wyraźnie odcisnął się ślad światowego guru designu (…)

05.2021

MERRY WHO? MARY POPPINS / LA VIE

Grudzień z definicji jest magiczny. Mikołajki, Boże NArodzenie, wirujące śnieżynki, czerwononose renifery i wspólnicy dobrotliwego dziadunia z srebrzystą brodą (…)

05.2021

W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA / LA VIE

Wzrastając w artystycznym domu, kody kulturowe i wysokie standardy estetyczne przyswaja się przez osmozę. Bezwiednie wchłania się sztukę (…)

05.2021

CZARNOKSIĘŻNIK OZ / LA VIE

Oskar Zięta – Kowal 4.0. Architekt, designer, artysta. Innowator, który w natłoku pracy, nie znalazł czasu by napawać się swoim Eureka Effect, jakim było (…)

05.2021

WHAT A DISH – SEXY FISH / LA VIE

Stosunkowo nowa. Raczej droga. Zdecydowanie spektakularna. Trzy zdania, które nic nie mówią. Tutaj potrzebna jest dłuższa historia. Chcecie zjeść (…)

05.2021

WYWIAD Z SZYMONEM BRODZIAKIEM / LA VIE

Szymon Brodziak, rocznik 79, dał się poznać światu jako autor sesji fotograficznych, które pomimo monochromatycznego upodobania do czerni (…)

05.2021

SIWY DYM(EK) – WYWIAD Z EWELINĄ DYMEK / LA VIE

Etos pracy i dyscypliny wyniosła z domu rodzinnego, chociaż jako freelancer może hasać na długiej smyczy nielimitowanych godzin. Zakochana w sztuce (…)

05.2021

BARDZIEJ ZIELONE NIE BĘDZIE / LA VIE

Z Camillą Fayed twórczynią Farmacy w Londynie rozmawiają Magda Maskiewicz i Małgorzata Bujalska. Pytanie o to, czy właścicielka jednej (…)

05.2021

WYWIAD Z JACKIEM VETTRIANO / LA VIE

To zdanie powtarzał mu ojciec w czasach, gdy nastoletni Jack bladym świtem wysuwał stopę z łóżka, które dzielił z bratem, prosto na lodowate linoleum w domu (…)

05.2021

HARMONIA JEST KOBIETĄ / MINT

Na progu dorosłości porwał ją rwący nurt kariery, który wiódł ją przez międzynarodowe wybiegi projektantów mody, świat muzycznych klipów i reklamowych  (…)

05.2021

WYWIAD Z SANDRĄ PIWOWARCZYK / HORSE & BUSINESS

Będąc czynną zawodniczką z wieloletnim dorobkiem jeździeckim, bogatym portfolio dokonań na międzynarodowych arenach, posiadając (…)

05.2021

ŻYCIE JEST SZTUKĄ – ROZMOWA Z IRMINĄ NAZAR / MINT

European ArtEast Foundation, rozpoczęła działalność w październiku ubiegłego roku w Londynie, co zbiegło się w czasie z największymi (…)

05.2021

DZIECKO W SZTUCE / MAMMAZINE

We wrześniu ubiegłego roku po raz pierwszy w życiu odwiedziłam londyńskie muzeum Tate Modern i właśnie to, z moich spotkań ze sztuką, zaliczam do najbardziej (…)

05.2021

SCENARIUSZ NA ŻYCIE / MAMMAZINE

My home is my castle – tak mawiają zdystansowani z natury Brytyjczycy, których tyleż nieprzemakalny, co zdawkowy uśmiech ma za zadanie chronić (…)

05.2021

BAMBOCCIONI – DZIECI MOCNO PRZETERMINOWANE

Pierwsza sekwencja mogłaby wyglądać jak kadr z włoskiej tragikomedii. Dorosły facet, na oko trzydziestokilkuletni, umiarkowanie przystojny, czyli nie z okładki (…)

05.2021

KISS THE ART – ROY LICHTENSTEIN / MAMMAZINE

Szedł szybko chodnikiem, co jakiś czas przeskakując między kałużami. Ciężkie krople deszczu moczyły mu kark. Postawienie kołnierza na niewiele się zdało (…)

05.2021

FITNESS TO NIE SPORT / MAMMAZINE

W jednym z miesięczników kobiecych przeczytałam kiedyś takie oto stwierdzenie: „Fitness to nie sport. To doskonalenie siebie. Lepsza forma, (…)

05.2021

VETTRIANO. MALARZ WSZYSTKICH HEDONISTÓW / MAMMAZINE

Kobieta i mężczyzna tańczący na plaży w pochmurny, wietrzny dzień. Czerwień jej sukni, czarny zarys jego smokingu, ostra rama jej ramienia, zgarbiona (…)

05.2021

TURBO SPALANIE KOMPLEKSÓW / MAMMAZINE

Regularne treningi są koniecznością. Ku uciesze jednych i rozpaczy innych. Przychodzi taki moment w życiu każdego człowieka, w życiu kobiety około 30tki, gdy (…)

05.2021

CO Z TYM GREY’EM? / MAMMAZINE

Hardcorowy romans kontra oldschoolowa miłość, czyli co z tym Grey’em? Po siedmiu latach od premiery i 150 milionach sprzedanych książek, po miliardzie (…)

05.2021

ŚLUB JAK Z BAJKI / PRESTIZTROJMIASTO.PL

W Pałacu Ciekocinko doskonale rozumiemy wagę Wielkiego Dnia. Wiemy jak sprawić, by rzeczywistość sprostała wyobrażeniom, bo to miejsce też (…)

05.2021

POD DOBRĄ GWIAZDĄ / GREEN CANOE STYLE

Kaszuby to niezwykły region, nie tylko ze względu na walory turystyczne, ale również ze względu na swoją kuchnię – jej bogactwo, różnorodność, (…)

05.2021

HISTORYCZNE PIĘKNO WE WSPÓŁCZESNEJ OPRAWIE / TRENDY ART OF LIVING

Takich miejsc nie ma wiele w Europie. W Polsce nie ma ich wcale. I nie spierając się o definicję luksusu, każdy kto przemierzając region malowniczych Kaszub, (…)

05.2021

Z MIŁOŚCI DO SZTUKI ŻYCIA / VIVA!

Sandra Piwowarczyk-Bałuk ma wszystko, co sprawia, że mężczyźni mogą ją kochać, a kobiety znienawidzić. Zawodniczka o międzynarodowej renomie (…)

05.2021

KISS THE ART – FRANCESCO HAYEZ / MAMMAZINE

Okruchy z rogalika wpadają jej za dekolt, a soczyste przekleństwo ciśnie się na usta. Z leżącej obok torby, wyciąga szeleszczący, pokryty piegami tłuszczu (…)

05.2021

PAŁAC CIEKOCINKO HOTEL RESORT & WELLNESS

Tym, co czyni Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness miejscem wyjątkowym, poza najwyższym standardem smaego obiektu, jest jego harmonijne (…)

05.2021

CO WRÓŻY IMIĘ RÓŻY? / TRENDY ART OF LIVING

Teoria Wielkiego Wybuchu (Big Bang) mówi o tym, że przeszło 13 mld lat temu, z bardzo wielkiej i gorącej osobliwości początkowej wyłonił się (…)

POLECAJĄ NAS