Courier 96

cropped-COURIER96_logo.jpg
PRESS RELEASES

09.2022

SZYDEŁKOWA ROBOTA / LA VIE

Kształty, plamy, cienie – wystawa Jerzego Zajączkowskiego w Muzeum Miejskim Wrocławia, trwająca od 1 kwietnia do maja, była preludium wiosny w burzliwym czasie jesieni humanizmu, (…) 

09.2022

OGRÓD SZTUK, LEONARDSLEE LAKE & GARDENS / LA VIE

Wszystko, co wartościowe, zwykle kształtuje się w turbulentnych okolicznościach. Nie inaczej było i z tym skrawkiem ziemi, który przez ponad 300 lat przechodził z rąk do rąk to święcąc (…) 

05.2022

SKY GARDEN SKY IS NOT THE LIMIT / LA VIE

Restauracja nazwana na cześć świętego miasta Indii – BENARES (starożytne Waranasi, miasto między dwoma rzekami) – które uchodzi za miejsce na wskroś mistyczne, (…)

05.2022

(NIE) CAŁY TEN JAZZ, NATALIA LUBRANO / LA VIE

Od dzieciństwa w muzykalnym domu, przez wrocławską scenę hiphopową, niezliczone festiwale muzyczne w Europie, winnice w Dolinie Loary i z powrotem. 

01.2022

KOLORY INDII - BENARES / LA VIE

Restauracja nazwana na cześć świętego miasta Indii – BENARES (starożytne Waranasi, miasto między dwoma rzekami) – które uchodzi za miejsce na wskroś mistyczne, (…)

01.2022

BANKSY, CZŁOWIEK UKRYTY ZA SZTUKĄ, SZTUKA KTÓRA ODKRYWA CZŁOWIEKA / LA VIE

Banksy powiedział kiedyś: „Lubię myśleć, że mam odwagę stanąć anonimowo (…)

10.2021

JAK PIÓRKO / LA VIE

Krzesło Ultraleggera 1660 zdetronizowało ikoniczny projekt Gio Pontiego z 1957 roku, krzesło Superleggera. To najlżejsze krzesło świata zaprojektowane przez Oskara Ziętę w 2019 roku w odpowiedzi na wyzwanie wagi piórkowej rzucone przez ikoniczny projekt (…)

10.2021

MIĘDZY USTAMI A BRZEGIEM FILIŻANKI / LA VIE

Najznamienitszy dom herbaty we Francji – Mariage Frères – został założony przez braci Henri i Édouarda Mariage w 1854. Ponad sto lat później, w 1983 roku, dziedzictwo to zostało przejęte przez dwóch (…)

10.2021

NIE CZYTASZ? NIE IDĘ Z TOBĄ PRZEZ ŻYCIE / LA VIE

Zaczęło się od wydania Legendy o samobójstwie Davida Vanna, która według międzynarodowej krytyki wytrzymuje porównanie z Drogą Cormaca McCarthy’ego, a potem dobrą prozę zagraniczną zaczęto (…)

05.2021

FLEMINGS MAYFAIR JEDZ. MIKSUJ I CZYTAJ / LA VIE

Jeden z najstarszych hoteli rodzinnych w Londynie, luksusowy butikowy hotel Flemings Mayfair został otwarty w 1851 roku i pierwotnie przekształcony (…)

02.2021

ZIĘTA & BRODZIAK – ARTYŚCI KONTA COVID-19 / LA VIE

Oskar Zięta, rocznik 1975 i Szymon Brodziak, rocznik 1979. Projektant i Fotograf. Zieta Prozessdesign z siedzibą we Wrocławiu i Brodziak Gallery z bazą w Poznaniu. Zasięg – cały świat. Niezależnie od siebie, power duo. 

11.2020

34 MAYFAIR – TARGOWISKO PRÓŻNOŚCI / LA VIE

We wnętrzach 34 Mayfair (podobnie jak w The Ivy, Sexy Fish, czy Annabel’s) wyraźnie odcisnął się ślad światowego guru designu – Martina Brudnizki. 

02.2020

MERRY WHO? MARY POPPINS / LA VIE

Grudzień z definicji jest magiczny. Mikołajki, Boże Narodzenie, wirujące śnieżynki, czerwononose renifery i wspólnicy dobrotliwego dziadunia z srebrzystą brodą, uwijający się jak w ukropie przy pakowaniu dóbr wszelakich – w sreberka, celofany (…)

12.2019

W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA / LA VIE

Wzrastając w artystycznym domu, kody kulturowe i wysokie standardy estetyczne przyswaja się przez osmozę. Bezwiednie wchłania się sztukę przez duże S, buduje w sobie wrażliwość, wibrującą jak najczulsza (…)

10.2019

CZARNOKSIĘŻNIK OZ / LA VIE

Oskar Zięta – Kowal 4.0. Architekt, designer, artysta. Innowator, który w natłoku pracy, nie znalazł czasu by napawać się swoim Eureka Effect, jakim było odkrycie technologii deformacji metalu za pomocą ciśnienia wewnętrznego (…)

10.2019

WHAT A DISH – SEXY FISH / LA VIE

Stosunkowo nowa. Raczej droga. Zdecydowanie spektakularna. Trzy zdania, które nic nie mówią. Tutaj potrzebna jest dłuższa historia. Chcecie zjeść Londyn, ale tak by poczuć go nie tylko na języku, ale wszystkimi zmysłami? (…)

10.2019

WYWIAD Z SZYMONEM BRODZIAKIEM / LA VIE

Szymon Brodziak, rocznik 79, dał się poznać światu jako autor sesji fotograficznych, które pomimo monochromatycznego upodobania do czerni i bieli, daje widzowi pełne spektrum emocji. Szybkie samochody, piękne  (…)

10.2019

SIWY DYM(EK) – WYWIAD Z EWELINĄ DYMEK / LA VIE

Etos pracy i dyscypliny wyniosła z domu rodzinnego, chociaż jako freelancer może hasać na długiej smyczy nielimitowanych godzin. Zakochana w sztuce – od secesji po abstrakcję – swoje dzieła (…)

07.2019

ZNAJDŹ SOBIE FACH, SYNU / LA VIE

To zdanie powtarzał mu ojciec w czasach, gdy nastoletni Jack bladym świtem wysuwał stopę z łóżka, które dzielił z bratem, prosto na lodowate linoleum w domu bez centralnego ogrzewania. Narodziny kolejnego dziecka świętowano u Hogganów niezbyt hucznie – dolewając kubek wody do garnka (…)

06.2019

BARDZIEJ ZIELONE NIE BĘDZIE / LA VIE

Z Camillą Fayed twórczynią Farmacy w Londynie rozmawiają Magda Maskiewicz i Małgorzata Bujalska.
Pytanie o to, czy właścicielka jednej z najmodniejszych wegańskich restauracji w Londynie sama przestrzega eliminacyjnej diety roślinnej, wydaje się formalnością.

06.2019

FARMACY – WEGEZAGADKA / LA VIE

FARMACY w Londynie to jedno z tych miejsc, dzięki któremu ulice w porze lunchu pustoszeją. Między 13 a 14 środek ciężkości Notting Hill i Bayswater przenosi się na róg  72 Westbourne Grove i Manmouth Road, a wartki strumień ludzkiej rzeki wpływa  (…)

05.2019

HARMONIA JEST KOBIETĄ / MINT

Na progu dorosłości porwał ją rwący nurt kariery, który wiódł ją przez międzynarodowe wybiegi projektantów mody, świat muzycznych klipów i reklamowych spotów. Potem stworzyła falę, na której płynęła pewnie przez lata medialnej kariery, autorski program telewizyjny „7 pokus’, stanowisko (…)

05.2019

WYWIAD Z SANDRĄ PIWOWARCZYK / HORSE & BUSINESS

Będąc czynną zawodniczką z wieloletnim dorobkiem jeździeckim, bogatym portfolio dokonań na międzynarodowych arenach, posiadając doświadczenie reprezentantki Kadry Narodowej Polski w dyscyplinie skoków przez przeszkody oraz najwyższe (…)

01.2018

ŻYCIE JEST SZTUKĄ – ROZMOWA Z IRMINĄ NAZAR / MINT

European ArtEast Foundation, rozpoczęła działalność w październiku ubiegłego roku w Londynie, co zbiegło się w czasie z największymi targami sztuki współczesnej, podczas których swoje kolekcje (…)

04.2018

DZIECKO W SZTUCE / MINT

We wrześniu ubiegłego roku po raz pierwszy w życiu odwiedziłam londyńskie muzeum Tate Modern i właśnie to, z moich spotkań ze sztuką, zaliczam do najbardziej wzruszających. Chodząc po wysoko sklepionych salach wystawienniczych, rzęsiście oświetlonych dla wydobycia (…)

04.2018

SCENARIUSZ NA ŻYCIE / MAMMAZINE

My home is my castle – tak mawiają zdystansowani z natury Brytyjczycy, których tyleż nieprzemakalny, co zdawkowy uśmiech ma za zadanie chronić przed wtargnięciem obcego za drzwi spokoju ich ducha. Czy w czasach mediów społecznościowych (…)

10.2017

BAMBOCCIONI – DZIECI MOCNO PRZETERMINOWANE

Pierwsza sekwencja mogłaby wyglądać jak kadr z włoskiej tragikomedii. Dorosły facet, na oko trzydziestokilkuletni, umiarkowanie przystojny, czyli nie z okładki Vogue Uomo, ale i nie gazetki sprzedaży wysyłkowej materiałów budowlanych lub sztucznych (…)

10.2017

VETTRIANO. MALARZ WSZYSTKICH HEDONISTÓW / MAMMAZINE

Kobieta i mężczyzna tańczący na plaży w pochmurny, wietrzny dzień. Czerwień jej sukni, czarny zarys jego smokingu, ostra rama jej ramienia, zgarbiona postawa jego kamerdynera, miękko pochylona sylwetka (…)

07.2017

KISS THE ART – ROY LICHTENSTEIN / MAMMAZINE

Szedł szybko chodnikiem, co jakiś czas przeskakując między kałużami. Ciężkie krople deszczu moczyły mu kark. Postawienie kołnierza na niewiele się zdało, czuł, jak ubranie powoli nasiąka wodą i zaczyna lepić się do ciała jak ciasny kokon. W sumie (…)

07.2017

FITNESS TO NIE SPORT / MAMMAZINE

W jednym z miesięczników kobiecych przeczytałam kiedyś takie oto stwierdzenie: „Fitness to nie sport. To doskonalenie siebie. Lepsza forma, dłuższy oddech i tyle.” W artykule zamieszczono również zdjęcie autora tej konstatacji, siedzącego na (…)

07.2017

TURBO SPALANIE KOMPLEKSÓW / MAMMAZINE

Regularne treningi są koniecznością. Ku uciesze jednych i rozpaczy innych. Przychodzi taki moment w życiu każdego człowieka, w życiu kobiety około 30tki, gdy nie da się już dłużej karmić złudzeniami. W lodówce w pokoju śniadaniowym w korpo, na pytanie (…)

04.2017

CO Z TYM GREY’EM? / MAMMAZINE

Hardcorowy romans kontra oldschoolowa miłość, czyli co z tym Grey’em? Po siedmiu latach od premiery i 150 milionach sprzedanych książek, po miliardzie erotycznych fantazji nie tylko znudzonych pożyciem pań domu, ale również młodych, wyzwolonych dziewoj, (…)

02.2015

ŚLUB JAK Z BAJKI / PRESTIZTROJMIASTO.PL

W Pałacu Ciekocinko doskonale rozumiemy wagę Wielkiego Dnia. Wiemy jak sprawić, by rzeczywistość sprostała wyobrażeniom, bo to miejsce też miało swój początek w marzeniu. W romantycznym porywie serca. W irracjonalnej wizji przywrócenia światu, jednego z jego najpiękniejszych (…)

05.2015

POD DOBRĄ GWIAZDĄ / GREEN CANOE STYLE

Kaszuby to niezwykły region, nie tylko ze względu na walory turystyczne, ale również ze względu na swoją kuchnię – jej bogactwo, różnorodność, jakość składników, które nieprzebranymi garściami można czerpać ze wzburzonych bałtyckich wód, czy (…)

05.2015

HISTORYCZNE PIĘKNO WE WSPÓŁCZESNEJ OPRAWIE / TRENDY ART OF LIVING

Takich miejsc nie ma wiele w Europie. W Polsce nie ma ich wcale. I nie spierając się o definicję luksusu, każdy kto przemierzając region malowniczych Kaszub, dotrze do (…)

07.05.2015

Z MIŁOŚCI DO SZTUKI ŻYCIA / VIVA!

Sandra Piwowarczyk-Bałuk ma wszystko, co sprawia, że mężczyźni mogą ją kochać, a kobiety znienawidzić. Zawodniczka o międzynarodowej renomie w dyscyplinie skoków przez przeszkody i reprezentantka kadry narodowej. Pomysłodawczyni (…)

05.2015

KISS THE ART – FRANCESCO HAYEZ / MAMMAZINE

Okruchy z rogalika wpadają jej za dekolt, a soczyste przekleństwo ciśnie się na usta. Z leżącej obok torby, wyciąga szeleszczący, pokryty piegami tłuszczu papier i zawija w niego nadgryzione cornetto. Zamyka trzymany na udach blok, ołówek wsuwa (…)

01.2015

PAŁAC CIEKOCINKO HOTEL RESORT & WELLNESS

Tym, co czyni Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness miejscem wyjątkowym, poza najwyższym standardem smaego obiektu, jest jego harmonijne wpisanie w otaczający krajobraz. Krajobraz o niezwykłym bogactwie i potencjale, wręcz stworzonym do (…)

12.2013

CO WRÓŻY IMIĘ RÓŻY? / TRENDY ART OF LIVING

Teoria Wielkiego Wybuchu (Big Bang) mówi o tym, że przeszło 13 mld lat temu, z bardzo wielkiej i gorącej osobliwości początkowej wyłonił się Wszechświat. Moja teoria, nieco mniejszego Bang Bang, podpowiada mi z kolei, że kilka lat temu w samym sercu (…)